Uutissirkus kävi läpi kaikki Ruotsin kaupat ja havaitsi, että Ruotsin armeijan mallistosta löytyy prinssille käytännöllisin ja edullisin isyysvaate.

Ruotsin puolustusvoimien vanhassa palveluspuvun takissa on kaksi etutaskua, kaksi takataskua ja povitasku. Taskuista on valtavasti hyötyä, kun tuore isä lähtee lapsensa kanssa ulos.
Äkkiseltään tulee jopa mieleen, että tämä Ruotsin armeijan vaate on suunniteltu enemmän isän kuin sotilaan tarpeita ajatellen.
Katso kuvat ja huomaa kaikki lastenhoitotarvikkeet, jotka kulkevat kätevästi niin kuninkaallisen kuin tavallisen isän mukana armeijamallisen isyystakin taskuissa!





Saamiemme tietojen mukaan Ruotsin armeijan isyystakkeja on myyty viime vuosina suomalaisillakin kirpputoreilla. Niiden hinta on vaihdellut viiden ja kymmenen euron välillä.
Den här artikeln existerar även på svenska: Prinsens ekonomiska pappakläder – titta på bilderna!
Muita pikku-uutisia isyydestä muissa aviiseissa:
HS 23.2.2012: Ensimmäinen kuva kruununperillisestä julki Facebookissa
Yle 23.2.2012: Pikkuprinsessaa juhlittiin Helsingin Kauppatorilla
Yle 23.2.2012: Ruotsiin on syntynyt pikkuprinsessa
Hyvä ihminen,






