Suomalaismiesten epäillään keskustelleen avoimesti Venäjästä. Tapaus tuli äskettäin ilmi Anonyymit Venäjästä puhujat -yhdistyksen terapiaistunnossa.
Tämä on arkisto-parkisto. Kaikkiaan noin tuhat juttua sitäpaitsi! August 2010
Parinkymmenen ministerin joukko tunkeutui perjantaina iltapäivällä Valtioneuvoston aulatiloihin Helsingissä. Poliisin mukaan ministerit metelöivät ja estivät opintuen sitomisen indeksiin.
Ei hätää. Homekohuitiöt ovat levinneet niin nopeasti, että ne vaivaavat nyt sekä syrjäseutujen että pääkaupungin asukkaita.
Budjettiriihestä vuotaneen tiedon mukaan eläkkeet, asuntolainan korkovähennys ja lapsilisät sidotaan kansalaisten löylykilpailumenestykseen.
Asiasta kertoi ensimmäisenä Iron Maidenin konsertista selvinnyt toimittaja.
Mutta asia ei kiinnosta ketään.
Alma Media pienentää Helsingin Töölönlahdelle rakennettavaa toimitaloaan, jotta se mahtuisi omalle tontilleen. Rakennukseen sijoittunee lähes viisi yhtiön helsinkiläistä työntekijää.